کار در اتحادیه اروپا

 مهاجرت کاری به اروپا

در حال حاضر یکی از هدفهای نهایی و اصلی افراد متقاضی مهاجرت اخذ ویزای کار  کشورهای اروپایی  ، آمریکا ، استرالیا یا  کانادا می باشد. متقاضیان بسیاری دریافت ویزای کار را بهترین روش برای امر مهاجرت می دانند . نظر به اینکه دریافت ویزای کار کشورهایی مثل استرالیا و کانادا چندین سال زمان میبرد و از آنجا که کشور آلمان قطب اقتصاد اروپاست ، روزانه پرسش های بسیاری در مورد کار در آلمان ، اخذ ویزای کار آلمان و چگونگی مهاجرت به این کشور  از ما پرسیده می شود .  نکته حایز اهمیت این است که شما با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور، پرداخت مالیات و دریافت کارت آبی  میتوانید به اقامت دائم این کشور دست یابید . موسسه کارینا که برترین متخصصان و وکلا را در سطح کشور و کشورهای هدف دارد ، با هدف  ارائه خدماتی با تضمین ، در جهت اخذ ویزای کاردرکشورهایی چون آلمان ، اتریش و … در خدمت شما عزیزان می باشد. این موسسه دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون ،کار و امور اجتماعی  است . هموطنان عزیز را در جهت ویزای کار کشورهای سطح بالا ، از جمله آلمان و مشاوره جهت کاریابی در آلمان تا ویزا شدن در سفارت آلمان و سفر به این کشور همراهی میکند.

مهاجرت به آلمان از طریق کارت آبی  (Blue Card)

این روش یکی از روش های مهاجرت به  کشور آلمان مثل روش تحصیل  یا سرمایه گذاری یا ثبت شرکت می باشد . شخص باید ضمن اخذ ویزا، نسبت به اخذ اقامت و گرفتن تابعیت این کشور اقدام کند.

شرایط کار و دریافت ویزای کار در آلمان

درخواست اقامت با توجه به اهداف به سه دسته تقسیم میشود :

۱-افرادی که کارهای عمومی انجام میدهند و شغل عمومی دارند . این افراد باید به سازمان مهاجرتی آلمان برای ارائه مدارک خود مراجعه کنند .

مدارک مورد نیاز:فرم اجازه اقامت ،۲قطعه عکس رنگی ، پاسپورت معتبر، کپی ۲ قطعه از مدارکی که در زمینه ی فعالیت و اشتغال حرفه ای دارند و دعوتنامه ای که از شرکت آلمانی فرستاده شده باید ارائه  شود .

۲-افرادی که تحصیلات عالیه دارند و حرفه ای هستند . کشور آلمان از این دسته افراد استقبال خوبی میکند . استادان و مدیران رزومه حرفه ای خود را آماده میکنند که باید درآمدشان حداقل ۸۶۴۰۰ یورو باشد . استادان و مدیران توانایی کافی کار و همچنین منابع مالی خوب برای زندگی در آلمان داشته باشند . قرارداد استخدامی از شرکتی که درآن کار کرده بودند را ارائه دهند و همچنین فرم درخواست برای اقامت بهمراه دو قطعه عکس رنگی – پاسپورت – رزومه کاری  و نمونه  مستندات از شغل و حرفه ای که درآن بودند را  نیز ارسال کنند.

۳-افرادی که برای خودشان کار میکنند و کارفرما هستند و ایجاد شغل میکنند . در این مورد سه اصل ضروری است:

۱-کار در راستای هدف و نیازهای شغلی آلمان باشد ۲-دارای سود اقتصادی برای آلمان باشد ۳-اگر وام بانکی گرفته و پشتوانه مالی خود فرد است باید ذکر شود.

اعضای اتحادیه اروپا تقریبا قوانین کاری مشترکی دارند، به این نحوه که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی (Job Offer ) میباشید، که بایستی آگهی شغل مورد نظر به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود، حال اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد این دعوت نامه به افراد خارجی میرسد که در واقع امری محال و سختی به نظر می آید.

 راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کاردرآلمان نزدیک میکند، روشی است که فرصت شش ماهه ای  به شما اعطا میکند که می توانید جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید . در سال های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی میباشند . درحالیکه  کشور آلمان  با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است . این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق ، کامپیوتر، الکترونیک ، صنایع ، مکانیک ، الکتروتکنیک ، شیمی ، فیزیک ، IT ، گروه پزشکان ، دارو سازان و پرستاران و… میباشد . این افراد از شانس بیشتری در اخذ ویزای کار آلمان برخوردار هستند . سن زیر 40 سال ، داشتن سابقه کار نسبتا خوب و طولانی ، مدارک فنی و حرفه ای ، داشتن مدرک زبان آلمانی ، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار آلمان بسیار موثر است. بسیاری از کمپانی ها، کارخانجات و شرکت های معتبر در کشورآلمان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود میباشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور آلمان را دریافت کرده است در بعضی از رشته های خاص ، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان را انجام دهد و سپس در مراحل بعدی پیگیر بقیه پروسه خود باشد.
شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور آلمان می شوید. پس از سه سال تمدید ویزای کار آلمان می توانید برای اقامت دایم اقدام نمایید .

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت ( blue card )
بایداز دانشگاههای معتبر فارغ التحصیل شده باشید که موردتایید کشور آلمان باشد.

بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی ، با شرکت یا کمپانی آلمانی در دست داشته باشید . قابل توجه اینکه  شما بدون پیشنهاد کاری نمیتوانید اقدام جهت دریافت کارت آبی آلمان نمایید.
بایستی حقوق دریافتی شما در قرارداد منعقد شده با شرکت ذکر شده در آلمان حداقل سالی 45000 یورو باشد حال اگر شما فارغ التحصیل رشته های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین ، پزشکان ( بجز دندان پزشکان ) باشید کافیست  حقوق شما سالی 35000 یورو باشد . متذکر میشوم رشته های ذکر شده جز مشاغل خاص و مورد نیاز در کشورآلمان هستند .

مدت اعتبار کارت آبی یا Blue card

مدت  زمان اعتبار کارت آبی آلمان از زمان صدور، با توجه به قرارداد کاری شما متفاوت است ، اگر این قرارداد 4 ساله باشد که کارت شما اعتباری 4 ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم آ لمان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. تمدید مجدد این کارت بسیار ساده میباشد.

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان 41 ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر میباشد. در آمد  مهندسان در کشور آلمان حداقل از سالی 35000 یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی 80000 یورو قابل افزایش  میباشد . این میزان در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card

– Blue card آلمان که از سال 2012 به اجرا در آمده است در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند.

– Blue card آلمان یک ویزای کاریست که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دایم کشور آلمان  نیز میسر میکند. این کارت به دارندگان خود اجازه زندگی و کار در کشور آلمان را میدهد. با داشتن کارت آبی فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند ، همچنین آنها حق اقامت و کار در آلمان را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا میباشند.

– بواسطه داشتن Blue card آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده میشود که دیگر قوانین ، شرایط و اولویت بندی هایی که در مراتب استخدامی در نظرگرفته میشود حذف میگردد و نیازی نیست که ابتدا شهروندان آلمانی برای استفاده در پست های خالی ادارات به کار گماشته شوند ، میتوان بدون در نظر گرفتن اولویت ، از متخصصان خارجی استفاده نمود.

– شما با داشتنBlue card آلمان و مدرک زبانB1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از 3 سال موفق به دریافت اقامت دایم کشور آلمان می شوید و پس از گذشت سه سال از اقامت دایم خود میتوانید در خواست پاسپورت آن کشور را دهید .

– یکی از نکات حایز اهمیت در دریافت ویزای کار آلمان توجه به این مطلب است که ، این کشور نیازمند ارایه سابقه کار طولانی از فرد نمیباشد و شما با تکمیل نمودن رزومه خود، میتوانید امیدوار به پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرمایان باشید. پروسه دریافت ویزای کار آلمان توسط موسسه کارینا  با گارانتی کامل در کمتر از شش ماه امکان پذیر است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان

– تکمیل نمودن فرم تقاضای کار
– ارایه اصل شناسنامه و پاسپورت و کپی از صفحات آن
– ارایه دو قطعه عکس
– پرینت ساپورت مالی جهت ارایه به سفارت
– ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به آلمانی یا انگلیسی
– گواهی عدم سوپیشینه
– رزومه کامل شخص متقاضی
– سوابق کاری شخص متقاضی و ترجمه آن
– بیمه نامه
– مدارک رزو کردن هتل یا مکان اسکان و داشتن بلیط هواپیما

دوستان توجه داشته باشن که

 یکی از دغدغه های  افراد پس از دریافت ویزای کار آلمان ، پیدا کردن شغل مناسب است. متقاضیان عزیز در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای دریافت شغل در کشور آلمان تفاوت خاصی ندارد –  حداقل مدرک لازم جهت اقدام برای ویزاهای کار، مدرک کارشناسی میباشد– و آنچه بسیاراهمیت دارد  این است که فرد تخصص لازم را داشته باشد و کار خود را به خوبی بداند و انجام دهد ، در ضمن  دانستن زبان آلمانی به شما کمک بیشتری میکند تا  داشتن مدرک آیلتس یا تافل  ، مگر آنکه در کمپانی ها و شرکت هایی به شما پیشنهاد کار دهند که با زبان انگلیسی مرتبط است و این مزیتی برای شما به حساب می آید.

 در ویزای کار در آلمان فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را از همان ابتدا همراه خود ببرد و این امر پس از گذشت 3 تا 6 ماه از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر میباشد. شما میتوانید با ارسال دعوت نامه  و  همسرتان با داشتن مدرک زبان A 1 آلمانی برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کنند.

ارزیابی اولیه ی آنلاین و رایگان

موسسه کارینا ، برای سهل و راحت کردن مراحل ارزیابی میزان شانس متقاضیان جهت دریافت ویزای موردنظر، فرم ارزیابی رایگانی را طراحی نموده که بوسیله آن متقاضیان با تکمیل فرم مربوطه می‌توانند در هر زمان و از هر مکانی، اطلاعات اولیه خود را برای ما ارسال نمایند، و گروه حقوقی موسسه کارینا بعد از بررسی اطلاعات هر متقاضی، در مدت زمانی کوتاه با برقراری تماس یا ارسال ایمیل، درصدموفقیت افراد برای دریافت ویزای مورد نظرشان را به اطلاع آنها می رسانند.

به چه دلیل کارینا ؟
• کارینا یک شرکت رسمی و ثبت شده در اداره ثبت شرکتهاست و دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون , کار و رفاه اجتماعی می باشد.
• کارینا دارای مشاوران ،تیم اقتصادی و وکلای مهاجرتی حرفه ای و کارآزموده، و مشاوران مالیاتی زبده می باشد.
• ما از بروزترین اطلاعات و قوانین مهاجرتی مطلع هستیم .
• داشتن روابط خوب با کشورهای هدف برای تسهیل مراحل کار شما
• سابقه کار شرکت، مدیران ارشد، وکلا و تیم اقتصادی
• همراه شما پس از اتمام قرارداد و راهنمای شما در کشور مقصد هستیم .

موسسه کارینا می‌تواند شما را در اخذ انواع مختلف ویزای کانادا ، استرالیا ، اروپا و سایر کشورها یاری نماید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اطلاع از قوانین و مقررات بروز، وکلا و متخصصین مجرب مزیت همکاری با موسسه ماست.

Add Comment